Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
09 червня 2021, 16:05

 

9 червня 2021 року відбулося засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Члени Комітету додатково розглянули підготовлений до другого читання проект Закону про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності (реєстр. №3822).

Прийнятим Верховною Радою 29 січня 2021р. у першому читанні законопроектом пропонується визначити особливості правового, економічного та організаційного регулювання перетворення Державного концерну «Укроборонпром» в акціонерне товариство, державних унітарних підприємств, у тому числі казенних підприємств, що входять до складу Концерну, - в господарські товариства, управління і розпорядження їх майном, а також запровадити корпоративну модель управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі.

За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект в другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції.

За результатами додаткового розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України" щодо військового поховального ритуалу (реєстр. №4636-1) Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його в другому читанні та в цілому.

Розглянувши проект Закону про територіальну оборону України (реєстр. №4504), Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити його.

За результатами розгляду проекту Закону про основи національного спротиву (реєстр. №5557) та проекту Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про чисельність Збройних Сил України" щодо збільшення чисельності Збройних Сил України у зв'язку із прийняттям Закону України "Про основи національного спротиву" (реєстр. №5558) Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти обидва законопроекти за основу.

За результатами розгляду проекту Закону про внесення змін до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України "Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України" (реєстр. №5121) Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти його за основу та в цілому.

Члени Комітету також погодили Річний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення Міністерства оборони України на 2021 рік за винятком деяких пунктів.