Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо гарантій адвокатської діяльності

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
07 червня 2021, 10:15

На засіданні Комітету з питань правової політики, що відбулося 2 червня, народні депутати розглянули законопроект про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності, №4612.

Голова Комітету Андрій Костін зазначив, що мета законопроекту - підвищити захист адвокатів від можливих незаконних посягань на їхнє життя та здоров’я при здійсненні професійної діяльності, адже в останні роки кількість нападів на адвокатів зросла.

Представляючи законопроект, один із його співавторів, народний депутат Володимир Ватрас зазначив, що законопроект передбачає надання можливості адвокатам придбати та носити з собою травматичну зброю.

За інформацією Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів (НААУ), з 2013-2020 рр. до Комітету звернулися з 10 повідомленнями про вбивства адвокатів, з 9 повідомленнями про замах на життя, було 57 повідомлень про фізичну розправу та 59 повідомлень про погрози. За результатами перевірки, НААУ підтверджує 85% фактів порушень прав і гарантій адвокатської діяльності.

За словами Володимира Ватраса, низка міністерств надала позитивні відгуки про законопроект, є деякі зауваження від Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради.

Законопроектом пропонується надати право адвокату на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, для забезпечення його професійної діяльності.

Секретар Ради НААУ Ігор Колесніков зауважив, що Асоціація підтримує запропонований законопроект, але окремі положення потрібно доопрацювати, зокрема порядок припинення права на носіння зброї, розширення можливості придбання такої зброї не лише вітчизняного виробництва та інші.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти проект закону №4612 за основу.