Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету законопроект щодо терміну діяльності ТСК Парламенту (відео)

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
13 травня 2021, 17:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України на своєму засіданні 13 травня розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо терміну діяльності тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України», № 5335.

Метою прийняття законопроекту, як зазначено в пояснювальній записці до нього, є «створення умов для виконання тимчасовими спеціальними та тимчасовими слідчими комісіями Верховної Ради України покладених на них завдань», передбачивши, зокрема, «можливість продовження терміну діяльності тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України».

У зв’язку з цим пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України та Закону України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

За результатами обговорення члени Комітету ухвалили висновок та рекомендували Верховній Раді України включити законопроект № 5335 до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України і за наслідками розгляду в першому читанні прийняти цей законопроект за основу з урахуванням зауважень та пропозицій Комітету, скоротивши строк для внесення пропозицій і поправок наполовину.

Учасники засідання розглянули низку постанов про скасування попереднього рішення Парламенту. Під час засідання розглянуто проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 28.04.2021 р. про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», (реєстр. 2194-П від 29.04.2021). Проекти Постанов Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин", 2194-П1, 2194-П2, 2194-П3, 2194-П4, 2194-П5, 2194-П6, 2194-П7, 2194-П8, 2194-П9, 2194-П10, 2194-П11.

Керуючись частинами третьою, п’ятою, шостою і восьмою статті 48 Регламенту Верховної Ради України, Комітет ухвалив висновки на проекти Постанов та рекомендував Верховній Раді України визначитися шляхом голосування щодо прийняття чи відхилення зазначених проектів Постанов.

Також члени Комітету розглянули питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» (відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народних депутатів України у квітні 2021 року).