Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо деяких питань використання майна ліквідованих державних і комунальних закладів фізичної культури і спорту

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
05 травня 2021, 11:34

 

Законопроектом №5273 пропонується внести зміни до статті 48 Закону України «Про фізичну культуру і спорт», доповнивши її новою частиною, відповідно до якої «майно, у тому числі земельні ділянки, ліквідованих державних і комунальних закладів фізичної культури і спорту або тих, діяльність яких зупинена, відповідно до рішення засновника може бути використане виключно для надання фізкультурно-спортивних послуг, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства».

Під час обговорення законопроекту члени Комітету підтримали законодавчу ініціативу. Водночас, народні депутати зазначили, що для уникнення протиріч із статтею 143 Конституції України доцільно абзац другий частини першої розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «Майно ліквідованих державних і комунальних закладів фізичної культури і спорту використовується без зміни його цільового призначення».

Члени Комітету також вирішили виступити із законодавчою ініціативою щодо внесення відповідної зміни до статті 20 Земельного кодексу, передбачивши, що «зміна цільового призначення земельних ділянок, наданих для будівництва та обслуговування спортивних споруд, не допускається», що дозволить, у разі прийняття такої норми, встановити відповідальність за її невиконання, що визначається статтею 21 цього Кодексу (відповідний проект Закону зареєстр. за №5434).

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду проекту Закону у першому читанні прийняти його за основу та в цілому з урахуванням таких пропозицій Комітету:

- абзац другий частини першої розділу І законопроекту викласти в такій редакції:

«Майно ліквідованих державних і комунальних закладів фізичної культури і спорту використовується без зміни його цільового призначення».

- у назві розділу ІІ законопроекту слова «та перехідні» вилучити.