Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

29 квітня 2021, 16:26

 

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвався 191 народний депутат.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив позачергове пленарне засідання.

Головуючий повідомив, що позачергове засідання проводиться у зв'язку з вимогою 160 народних депутатів.

Головуючий повідомив, що на позачерговому засіданні пропонується розглянути проект Постанови про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій (реєстр. №5382).

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Рустем Умеров. Заява стосувалася захисту прав кримськотатарського та інших корінних народів Криму.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Андрій Деркач.

Проект Постанови №5382 було включено до порядку денного засідання.

Проект доповіла народний депутат Юлія Яцик.

Проектом Постанови пропонується з метою вжиття заходів щодо захисту прав та інтересів побутових споживачів електричної енергії, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, забезпечення економічного балансу між інтересами громадян України та держави, недопущення подальшого зубожіння населення рекомендувати Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови.

Народні депутати у виступах підтримали прийняття цього проекту Постанови.

311 голосами «за» проект Постанови прийнято в цілому.

Головуючий закрив позачергове пленарне засідання.