Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 квітня 2021, 20:59

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук разом з віцемаршалкою Сейму Республіки Польща пані Малгожатою Госєвською та віцеспікером Сейму Литовської Республіки паном Паулюсом Саударгасом відвідали Донеччину.

"Справжні друзі пізнаються в біді. Це на практиці доводять представники країн Люблінського трикутника, яким я дуже вдячний за солідарність з Україною та поїздку на Донеччину", - наголосив Руслан Стефанчук.

Перший віцеспікер Парламенту України разом з європейськими парламентаріями відвідав селище-привид на Азові та побачив наслідки "русского мира" в Широкиному. Колись це був популярний на Сході України курорт. Нині, внаслідок війни, Широкине перетворилося на руїни. 

Програмою поїздки також було передбачено ознайомлення з роботою порту м. Маріуполь, який сьогодні входить до четвірки провідних портів України. Це найбільший та найрозвиненіший порт Азовського моря, який називають «морськими воротами Донбасу».

Разом з іншими представниками країн Люблінського трикутника Руслан Стефанчук також відвідав КПВВ "Гнутово", ознайомився зі станом його облаштування, функціонування та основними завданнями.

"Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства, активної взаємодії парламентів країн", - зазначив Перший віцеспікер Парламенту України.

Тож Руслан Стефанчук, пані Малгожата Госєвська та пан Паулюс Саударгас підписали Заяву віцеспікерів Сейму Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща, Верховної Ради України, якою засуджується збройна ескалація проти України з боку Російської Федерації.

Таким чином Україна, Польща і Литва спільно сказали "ні" зміні кордонів, "ні" агресії ворога. Водночас сказали: "так!" цілісності кордонів України, "так"  розвитку країни, прогресивним змінам, реформам, "так" зеленому світлу руху України у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції".

Руслан Стефанчук також запросив польських і литовських колег долучатися до діяльності «Кримської платформи».

"Це буде важливим внеском в консолідацію зусиль міжнародної спільноти протистояти агресивній політиці РФ", - зазначив політик.

Насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України отримав від парламентаріїв країн Люблінського трикутника символічний подарунок - прапор НАТО як знак того, що вони хочуть бачити Україну повноправним членом Північноатлантичного альянсу.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України