Руслан Стефанчук назвав ТОП важливих законопроєктів, які потрібно прийняти Парламенту України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
05 квітня 2021, 12:32

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук  в інтерв’ю виданню «Главком» перелічив найбільш важливі законопроєкти, які потрібно ухвалити.

«2 лютого Верховна Рада України прийняла План законопроектної роботи Верховної Ради України на 2021 рік, до якого увійшли 376 законопроєктів. Більш пріоритетні я б розділив на кілька груп. Перша — це питання протидії Covid: забезпечення вакцинами, відшкодування коштів і т. д. Друга — питання судової реформи. Це ціла низка законопроєктів, зокрема 3711-д (щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів) та інші, що внесені Президентом України, аби розблокувати роботу судової гілки влади», — зазначив Руслан Стефанчук.

Крім того, за його словами, є багато важливих законопроєктів, що стосуються приватизації, питань, пов’язаних із наданням пільг українським виробникам, а також — з якістю національного законодавства.

«Ще один блок, у якому я особисто братиму активну участь — підвищення якості законодавства України. Наразі в Україні діє більше одного мільйона нормативно-правових актів, зокрема — радянського часу. Треба «дерадянізувати» українське законодавство, а після цього перейти до запровадження єдиних правил, які стосуються правотворчої діяльності. У нас досі немає елементарної абетки — як мають творитися закони. Це нічим, крім Регламенту Верховної Ради, не визначається. Тому ми зараз розробляємо закон про засади правотворчої діяльності», — наголосив політик.

Також, як зазначив він, є ціла низка законопроєктів, пов’язаних з “економічною гільйотиною” та діджиталізацією.

«На позачерговому засіданні ми прийняли перший у світі законопроєкт про визнання електронних паспортів, які в додатку «Дія» є замінником паперових. Це один із кроків на шляху переведення багатьох послуг у цифрову форму, що сповідує Президент України. До вересня цього року ми маємо перейти в багатьох напрямках на так званий paper less, тобто безпаперовий функціонал», — підкреслив Перший віцеспікер Парламенту України.

До того ж важливим є блок питань, пов’язаний із народовладдям.

«Це законопроекти щодо електронних петицій, публічного обговорення, адміністративних процедур, запровадження народовладдя в судовій гілці влади. Ми всі ці задачі об’єднуємо в блоки: короткострокові (на 2021 рік) і довгострокові», — зазначив він.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України