Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
31 березня 2021, 16:12

На засіданні Комітету з питань освіти, науки та інновацій, що відбулося 31 березня, народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року) №5014.

Голова Комітету Сергій Бабак зазначив, що питання надзвичайно важливе та дискусійне, адже важко спрогнозувати розвиток ситуації із захворюваністю.

Метою і завданням прийняття зазначеного законопроекту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

За своїм змістом він фактично продовжує практику, яка застосовувалася у попередньому навчальному році. Законопроект передбачає надання учням (студентам) права вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Про формат проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році доповіли представники Міністерства освіти і науки, Українського центру оцінювання якості освіти. Доповідачі представили модель проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання в умовах карантинних обмежень.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року №5014.