Робоча група Комітету з питань цифрової трансформації напрацьовує законопроект про перехоплення телекомунікацій

25 березня 2021, 15:25

23 березня у Комітеті відбулося перше засідання робочої групи щодо розробки законопроекту про перехоплення телекомунікацій.

Заступник Голови Комітету Олександр Федієнко нагадав, що відповідний законопроект було напрацьовано в 2004 році №4042-1, але не розглядався Верховною Радою того скликання. Тому є необхідність доопрацювання старого законопроекту з урахуванням сьогоднішніх реалій.

 «Сьогодні відсутні закони, які врегульовували б правовідносини у сфері перехоплення телекомунікацій. Всі дії відбуваються на основі відомчих документів. Важливо розробити новий закон, який забезпечить оптимальний баланс між потребами правоохоронних органів та громадськості», - додав Заступник Голови Комітету. За його словами, важливо розробити новий закон, який дозволить правоохоронним органам отримати сучасну ефективну технологію перехоплення інформації з телекомунікаційних мереж у визначений термін, а громадянам - дотримання конституційних прав і свобод у сфері використання телекомунікацій.

Олександр Федієнко наголосив, що проведення перехоплення телекомунікацій за чітко окресленим спеціальним законом необхідне для успішної боротьби та попередження злочинів. При цьому закон має передбачити надійні гарантії проти зловживань і несанкціонованих перехоплень телекомунікацій.

У засіданні взяли участь народні депутати, представники телекомунікаційної галузі, правозахисних організацій та органів державної влади.