У Комітеті з питань цифрової трансформації утворено Робочу групу з розробки змін до законодавства України з метою розв’язання проблеми сірого імпорту мобільних терміналів

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
23 березня 2021, 15:27

Комітет з питань цифрової трансформацї на своєму засіданні 17 березня утворив  Робочу групу з розробки змін до законодавства України з метою розв’язання проблеми сірого імпорту мобільних терміналів.

До участі в роботі Робочої групи планується залучити (за згодою) народних депутатів, представників державних органів, підприємств, установ та організацій, а також представників міжнародних організацій та незалежних експертів, представників громадських організацій.

Головою Робочої групи визначено заступника Голови Комітету Олександра Федієнка. Члени робочої групи та залучені особи працюватимуть на громадських засадах. 

Комітет запрошує взяти участь у розробці змін до законодавства України з метою розв’язання проблеми сірого імпорту мобільних терміналів та направляти кандидатури на електронну пошту:  komitet@thedigital.gov.ua.

 

Довідково:

Необхідність змін у законодавстві обґрунтовується  тим, що за оцінками експертів, 30% імпорту є нелегальним. Але багато експертів стверджують, що частка «білого» імпорту менше 20% від реального. Згідно з прогнозами  незалежної  групи  аналітиків  Ukraine Economic Outlook, в 2021 році втрати держбюджету від контрабанди очікуються на рівні майже $1 млрд.