Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховні Раді прийняти законопроект про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні у новій редакції

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
18 березня 2021, 12:38

На засіданні Комітету з питань цифрової трансформації 17 березня народні депутати розглянули проект Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» №4303, підготовлений до повторного першого читання.

Представляючи законопроект, народний депутат Єгор Чернєв зазначив, що під час доопрацювання проекту були внесені окремі положення з альтернативних законопроектів, зокрема закріплено принципи правого режиму Дія Сіті, в тому числі формальний характер процедури набуття статусу резидента, переглянуто та зменшено до мінімально можливого обсяг повноважень і функцій уповноваженого органу щодо розвитку та функціонування правового режиму Дія Сіті, вставлено чіткі критерії для набуття статусу резидентів компаніями, стартапами тощо.

Головною метою законопроекту є формування в Україні передової цифрової економіки протягом найближчих років і зростання частки високотехнологічних продуктів та послуг у загальному ВВП України до 10 відсотків.

Проектом передбачається запровадження низки заходів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні: спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті відповідно до податкового законодавства; спеціальний режим оподаткування винагороди, яка сплачується резидентами Дія Сіті особам, чию працю вони використовують, відповідно до податкового законодавства; можливість обрання контрактної форми трудового договору при оформленні трудових відносин між резидентами Дія Сіті та їх працівниками тощо.

Народний депутат Кіра Рудик зауважила, що усі законопроекти, які стосуються режиму Дія Сіті мають розглядатися пакетом і до роботи над проектами потрібно максимально залучати представників асоціацій.  

Представник Європейської бізнес-асоціації Валерій Красовський висловив узгоджену позицію представників IT-компаній, зокрема щодо необхідності мінімізації ролі регулятора.

Комітет прийняв рішення подати на розгляд Верховної Ради підготовлену Комітетом нову редакцію проекту Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» та рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в повторному першому читанні прийняти її за основу.