Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
17 березня 2021, 11:00

 Відповідне рішення ухвалено на засіданні Комітету з питань аграрної та земельної політики. Учасники засідання розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами, № 4558. У Пояснювальній записці зазначається, що прийняття проекту Закону:

            наблизить законодавство України у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами до вимог законодавства ЄС та вимог СОТ;

            підвищить ефективність та прозорість процедури державного випробовування пестицидів і агрохімікатів;

            усуне дублювання повноважень різних органів влади у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами;

            сприятиме розширенню можливостей державних органів у питанні боротьби із фальсифікованими пестицидами і агрохімікатами;

            забезпечить створення більш сучасного і більш адекватного регулювання відносин у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами.

Проектом пропонується внести відповідні зміни до законів України «Про пестициди і агрохімікати», «Про дитяче харчування», «Про страхування», «Про ліцензування видів господарської діяльності».

За результатами обговорення члени Комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект № 4558 за основу.

Під час засідання також було ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про аграрні розписки" та деяких інших законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок, № 2805-д, прийняти за основу. Дане рішення направлено до Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, визначеного головним з опрацювання даного законопроекту.

Члени Комітету за наслідками розгляду проекту Закону про внесення змін до додатків № 3 та № 4 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо забезпечення діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, № 5197, рекомендували прийняти його за основу і в цілому. Дане рішення направлено до Комітету з питань бюджету, визначеному головним з опрацювання даного законопроекту.

Розгляд проектів Законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств, друге читання (№ 4046), та  про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, поданий Кабінетом Міністрів України (№ 5104), перенесено.

Наступне засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики відбудеться 17 березня.