Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує парламенту відхилити проект постанови "Про звільнення за недовірою у зв'язку з причетністю до земельних афер та протиправних методів керування голови Білоцерківської райдержадміністрації Плугатора Р.І. та заступника голови Бориспільської райдержадміністрації Гордієвського В.І.".

17 квітня 2009, 13:44

Publish

Проектом постанови (реєстр. №2706) пропонується розслідувати обставини і факти незаконного виділення земель та корупційних дій представників виконавчої влади, висловити їм недовіру та звернутись до Президента України з поданням щодо звільнення цих посадових осіб.

Під час обговорення члени Комітету висловили зауваження до проекту. Зокрема, зазначалося, що відповідно до статті 118 Конституції України, голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з неї Президентом України за поданням Кабінету Міністрів.

Крім того, наголошували народні депутати, згідно з Конституцією України Верховна Рада не наділена повноваженнями щодо висловлення недовіри чи внесення подання про звільнення голів місцевих державних адміністрацій.

На засіданні зазначалося також, що парламентський контроль за діяльністю тих чи інших суб´єктів владних органів може бути реалізовано шляхом створення тимчасових слідчих комісій, виконання контрольних функцій комітетами, підтримки запитів народних депутатів.