Пленарне засідання Верховної Ради України

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
02 грудня 2020, 14:05

 

Для участі у пленарному засіданні зареєструвалося 259 народних депутатів.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

Народні депутати виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Сергій Шахов.

Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Вони розглянули правки до підготовленого до другого читання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері продажу дітям електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах №3628.

Після розгляду правок законопроект 309 голосами «за» прийнято у другому читанні і в цілому.

Народні депутати розглянули правки до проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність №3594 та 317 голосами прийняли його у другому читанні та в цілому.

Верховна Рада 300 голосами «за» прийняла у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі природного газу №3176.

Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо опублікування рішень Верховної Ради України №4334 доповів Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко. Він зазначив, що законопроект спрямовано на оптимізацію витрат, спрямованих на опублікування рішень Верховної Ради України. Проект закону передбачає, що з 1 січня 2021 року офіційне опублікування рішень Верховної Ради України здійснюватиметься лише у газеті «Голос України».

Сергій Кальченко зазначив, що Комітет рекомендує прийняти законопроект за основу та в цілому.

Під час обговорення народні депутати у виступах висловили зауваження до законопроекту.

За результатами голосування законопроект 246 голосами «за» прийнято за основу.

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин №2194.

В ході розгляду були підтримані правки №844 і №2205, поставлені на підтвердження.

За результатами голосування законопроект не набрав необхідної кількості голосів для прийняття у другому читанні і в цілому і 260 голосами направлений на доопрацювання.

У другому читанні та в цілому 280 голосами прийнято проект Закону про внесення зміни до пункту 1 розділу ХІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про концесію" №3961.

Верховна Рада 305 голосами прийняла у другому читанні і в цілому Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ №3118.

291 голосом «за» прийнято у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" щодо ефективної реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту №3075

Народні депутати підтримали 318 голосами «за» у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою №2315.

У пленарному засіданні оголошено перерву.

Після закінчення перерви головуючий оголосив про створення у Верховній Раді міжфракційного депутатського об’єднання «Право людини та здоров’я нації», головою якого обрано народного депутата Ладу Булах.

Народні депутати 248 голосами «за» прийняли у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України, Закону України "Про статус народного депутата України", Закону України "Про комітети Верховної Ради України" щодо підстав відсутності народних депутатів України на пленарних засіданнях Верховної Ради України та засіданнях комітетів Верховної Ради України №3642.

Верховна Рада  275 голосами «за» прийняла у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо визначення територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та підслідності кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території №0941.

Народні депутати 287 голосами «за» підтримали у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) №3486.

Проект Закону про віртуальні активи №3637 доповів народний депутат України Олексій Жмеренецький. Він зазначив, що метою законопроекту є забезпечення комплексного законодавчого врегулювання принципів функціонування ринку віртуальних активів, зокрема, забезпечення уніфікованого підходу до організації торгівлі віртуальними активами. За його словами, реалізація запропонованих положень законопроекту сприятиме забезпеченню відкритості та прозорості умов угод, які укладаються на ринку віртуальних активів, та запобіганню зловживанням на цьому ринку з боку недобросовісних учасників.

У виступах народні депутати висловили зауваження до законопроекту і пропонували направити його на доопрацювання.

За результатами голосування законопроект 230 голосами було прийнято за основу.

Проект Закону про внесення змін до статті 4 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" щодо ввезення пестицидів на митну територію України №2289 доповів народний депутат Микола Кучер.

Він зазначив, що метою законопроекту є удосконалення окремих законодавчих положень Закону України «По пестициди та агрохімікати» щодо регулювання завезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів, використання залишків пестицидів і агрохімікатів, термін реєстрації яких закінчився. Проектом пропонується усунути колізії правових норм щодо регулювання завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів, надання можливості застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації.

Прийняття законопроекту має забезпечити українським аграріям можливість використовувати передові технології захисту рослин, дозволить збільшити врожайність сільськогосподарських культур та унеможливить зловживанням з боку контролюючих органів під час проведення планових перевірок щодо дотримання законодавства у сфері захисту рослин.

Законопроект за результатами голосування прийнято за основу 239 голосами «за».

Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України доповів Голова Тимчасової слідчої комісії Іван Крулько.

За результатами розгляду Верховна Рада прийняла Постанову «Про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України» №4263, якою взяла до відома звіт та продовжила роботу ТСК на шість місяців.

Проект Закону про внесення змін до прикінцевих положень Закону України "Про безпечність та гігієну кормів" з метою стабілізації ринку кормів №3672 доповів Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський. Він зазначив, що проект розроблено для запобігання колапсу ринку кормів, пов’язаного з неможливістю проведення державної реєстрації кормових добавок, що застосовуються у їх складі, в той час як Законом України “Про безпечність та гігієну кормів” дозволяється використовувати кормову добавку для виробництва корму та/або здійснювати її обіг, а також обіг корму, виробленого з її використанням, відповідно до вимог законодавства про корми, тільки за умови, що така кормова добавка зареєстрована в Україні.

За результатами голосування законопроект 290 голосами було прийнято за основу і 268 голосами - в цілому.

Верховна Рада прийняла в цілому ряд постанов про присудження премій та відзначення молоді: про присудження щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів №4359, про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів" №4379, про внесення змін до деяких постанов Верховної Ради України щодо відзначення молодих учених №4424, про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2019 рік №4425, про присудження у 2020 році Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування №4138, про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про Премію Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування" №4159.

Прийнято Постанову про звернення до Кабінету Міністрів України щодо налагодження залізничного сполучення північних районів Луганської області із загальною мережею української залізниці №4145.

Народні депутати розглянули питання ратифікації.

Верховна Рада прийняла в цілому закони: про ратифікацію Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Програма підвищення надійності підстанцій") №0051; про приєднання до Угоди про розвиток мультимодальних перевезень ТРАСЕКА №0052; про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2016 р.) (проект "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб") №0070; про приєднання до Протоколу про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат №0071; про ратифікацію поправки до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат щодо нової статті 12bis "Зміна клімату" №0072.

Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області та дій/бездіяльності Луганського обласного управління ДСНС і Луганської обласної державної адміністрації - військово-цивільної адміністрації щодо вчасного реагування на виникнення та недопущення виникнення подій надзвичайного характеру №4262 доповів  народний депутат Руслан Горбенко. Він обгрунтував пропозицію про створення ТСК необхідністю здійснення парламентського контролю та перевірки відомостей щодо розслідування причин виникнення пожеж у Луганській області протягом 2020 року, та дій/бездіяльності відповідальних органів державної влади та виконавчої влади Луганської області.

Проект Постанови передбачає створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області та дій/ бездіяльності Луганського обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Луганської обласної державної адміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо вчасного реагування на виникнення та недопущення виникнення подій надзвичайного характеру.

Народні депутати 258 голосами «за» підтримали відповідний проект Постанови за №4262.

Головуючий закрив пленарне засідання.