Комітет з питань цифрової трансформації підтримав Пропозиції Президента України до Закону «Про електронні комунікації»

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
25 листопада 2020, 11:25

Комітет з питань цифрової трансформації на своєму засіданні розглянув Пропозиції Президента України до Закону «Про електронні комунікації» (№3014), прийнятого Верховною Радою 30 вересня 2020 року.

Президент 29 жовтня 2020 року повернув даний Закон до Верховної Ради та запропонував доопрацювати з метою приведення його положень у відповідність до Конституції України, усунення існуючих прогалин та недоліків.

У Пропозиціях Президента зазначається, що, згідно з Основним Законом, регулювання ряду питань може визначатися виключно на рівні законів, а не законодавства, яке є ширшим, оскільки включає як закони, так і підзаконні акти різного рівня (відповідно до пропозицій Президента України). Зокрема, це питання: про обсяги та порядок доступу до інформації, розміщеної на електронній регуляторній платформі; доступу до земельних ділянок та інфраструктури для розгортання (створення) та експлуатації електронних комунікаційних мереж; цивільно-правової відповідальності суб’єктів господарювання за порушення законодавства про електронні комунікації та радіочастотний спектр.

Також, з огляду на поточні та прогнозовані загрози національній безпеці та національним інтересам України, Президент вбачає за необхідне збереження існуючого в Законі України "Про телекомунікації" підходу до визначення структури власності юридичних осіб – операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям.

Окрім того, пропонується у положеннях Закону, що регулюють доступ до інформації про споживача та про електронні комунікаційні послуги, отримані кінцевим користувачем, врахувати ситуації, що вимагають екстрених дій державних органів у разі загроз національній безпеці, економічному добробуту та правам людини.

Президент вважає за необхідне, керуючись принципом юридичної визначеності, прописати у Законі вимоги до виконавчого документа, прийнятого регуляторним органом у разі виникнення спору.

У Пропозиціях містяться ще ряд змістовних та технічних зауважень до поданого на підпис Президенту Закону.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді підтримати Пропозиції Президента України та направити Закон України «Про електронні комунікації» (№ 3014) на доопрацювання в Комітет з питань цифрової трансформації.