Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав законопроєкт щодо сплати судового збору при захисті прав малолітніх осіб

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
20 листопада 2020, 10:45

 

Члени Комітету на засіданні 18 листопада розглянули законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про судовий збір» (щодо сплати судового збору при захисті прав малолітніх та неповнолітніх осіб) №3013. Законопроєктом пропонується не справляти судовий збір за поданням заяви апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб. За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення звернутися до головного Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики з пропозицією рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу з урахуванням зауважень Комітету.

Таке ж рішення народні депутати прийняли щодо законопроєкту про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про судовий збір» (щодо сплати судового збору при захисті прав учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та Героїв України) №3148.

За наслідками обговорення законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини №4048 члени Комітету ухвалили рішення надіслати до головного Комітету з питань правової політики висновок з пропозицією рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу з урахуванням зауважень Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Члени Комітету обговорили законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо присвоєння та використання офіційної електронної адреси №3861.

Народні депутати ухвалили рішення направити висновок до головного Комітету з питань економічного розвитку з пропозицією про необхідність доопрацювання зазначеного проєкту Закону з урахуванням висловлених зауважень.

Члени Комітету, обговоривши законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про національну безпеку України» щодо заборони участі України у розподілі мігрантів, який відбувається в країнах-членах Європейського Союзу 2397, наголосили на необхідності його доопрацювати. Рішення з цього питання буде надіслано до комітету, визначеного головними з його опрацювання.