Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку законопроєктів у сфері аліментних правовідносин

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
19 листопада 2020, 11:00

 

18 листопада Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув сім законопроєктів, що регулюють сферу аліментних відносин.

За результатами обговорення, Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів) №3881. Комітет також рекомендує в разі прийняття проєкту за основу врахувати окремі пропозиції з альтернативного законопроєкту про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів, і запровадження мінімального (гарантованого) розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов’язку утримувати дитину №3881-1.

Законопроєктами пропонується збільшити мінімальний гарантований розмір аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. А також запровадити мінімальний розмір тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов’язку утримувати дитину, на рівні 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні з врахованими поправками та техніко-юридичними правками законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа №3577.

У проєкті передбачається врегулювати питання права для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на позачергове отримання житла та забезпечення їх соціальним житлом, у тому числі після досягнення ними 23 років, та грошову компенсацію житла, а також питання взяття на житловий облік осіб, місцем походження яких є окремі території у Донецькій та Луганській областях, АРК і м. Севастополь.

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу в першому читанні законопроєкт про внесення змін до статті 22 Закону України «Про рекламу» щодо реклами електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах №4212.

На думку членів Комітету, стосовно тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) також повинна діяти заборона на рекламу.

Народні депутати розглянули та обговорили проєкт Постанови Верховної Ради «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році».

Під час засідання члени Комітету затвердили рішення за результатами розширеного засідання 4 листопада 2020 року на тему: «Про забезпечення культурними послугами та фінансування культурних інституцій в умовах децентралізації (у порядку контролю за виконанням законодавства України у сфері культури)». У документі передбачено комплекс заходів на всіх рівнях для того, щоб громадяни, незалежно від віку та місця проживання, мали можливість доступу до якісних культурних послуг.