Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув проект Закону про Державний бюджет України на 2021 рік в частині фінансування органів сектору безпеки і оборони

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
25 вересня 2020, 10:02

 

24 вересня відбулося засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

На засіданні Комітету розглядався проект Закону про Державний бюджет України на 2021 рік №4000 в частині фінансування органів сектору безпеки і оборони, віднесених до предмету відання Комітету.

Представники відомств, запрошені на засідання Комітету, надали свої пропозиції щодо збільшення видатків загального фонду до мінімальної потреби.

Під час засідання відбулася презентація проекту Закону про Службу безпеки України №3196, який готується до розгляду у повторному першому читанні.

Крім того, Комітет розглянув електронну петицію Тарасової Віталіни, яка набрала 25705 підписів. За результатами обговорення петиції члени Комітету ухвалили рішення:

1. Враховуючи поданий Секретарем Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Костенком Р.В. проект Постанови Верховної Ради України про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України №4105, яким пропонується створити Тимчасову слідчу комісію для розслідування оприлюдненої ЗМІ інформації, яка викликала широкий суспільний резонанс щодо факту існування самої спецоперації, мотивів посадових осіб із її можливого призупинення, а також репутаційних втрат та нанесення шкоди національним інтересам внаслідок поширення зазначеної інформації, фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України, рекомендувати Верховній Раді України визначитися щодо згаданого питання шляхом голосування.

2. Направити рішення до Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, який визначений головним з підготовки і попереднього розгляду проекту Постанови №4105.

3. Направити рішення Комітету автору електронної петиції - Тарасовій Віталіні.