Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкти про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
21 вересня 2020, 14:15

На початку засідання Комітету народні депутати заслухали п’ятьох претендентів на дві посади членів Вищої ради правосуддя. Члени Комітету рекомендують Верховній Раді України визначитися щодо них на пленарному засіданні.

Народні депутати розглянули декілька законопроєктів, підготовлених до першого читання.

Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції», № 3448. Законопроєкт передбачає вимоги щодо проведення спеціальної перевірки у випадках та порядку, встановлених Законом України «Про запобігання корупції», при вирішенні питання призначення кандидатів на посаду судді, кандидатів у члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також необхідності здійснювати повідомлення про працюючих близьких осіб керівництву органу, на посаду в якому вони претендують, уніфікації термінології.

Також народні депутати рекомендують Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкти про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони,  3935, про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, № 3985.

Члени Комітету ухвалили рішення  рекомендувати парламенту  включити до порядку денного законопроєкти про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів, № 3025а, про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку із запровадженням обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, № 3624.