Комітет з питань цифрової трансформації провів круглий стіл на тему: «Зміни до законодавства щодо захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті»

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
13 лютого 2020, 15:00

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему: «Зміни до законодавства щодо захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті».

Захід організовано Комітетом з питань цифрової трансформації спільно з Міністерством цифрової трансформації та Уповноваженим Президента України з прав дитини.

До участі долучилися представники уряду, органів виконавчої влади, правоохоронних органів, профільних асоціацій та міжнародних організацій.

Учасники круглого столу обговорили питання, пов’язані з законодавчим врегулюванням проблеми сексуального насильства над дітьми в Інтернеті, йшлося про те, як боротися з забороненим контентом в онлайн-мережі. Окремо наголошувалося на криміналізації злочинів у цій сфері та блокуванні ресурсів з забороненим контентом.

Заступник голови Комітету Єгор Чернєв наголосив на необхідності проведення освітньої та просвітницької діяльності у сфері кібергігієни з самого раннього віку. Адже важливо не лише боротися з цією проблемою, а й запобігати її виникненню.

Заступник голови Комітету Олександр Федієнко висловив свою думку щодо блокування ресурсів: якщо ми розпочнемо блокувати, то Інтернет перестане бути вільним. Він підкреслив, що без навчання цифровим навичкам жодне блокування не принесе результату.

Учасники обговорення ознайомилися з практикою протидії цій проблемі в інших країнах.






У результаті дискусії дійшли згоди щодо необхідності реалізації таких заходів:

– ініціювати та підтримати внесення необхідних змін до Кримінального кодексу України;

– запровадити кримінальну відповідальність за злочини, пов’язані з сексуальним насильством над дітьми в Інтернеті;

– об’єднати зусилля щодо запобігання та протидії цій проблемі в Україні;

– заохотити громадянське суспільство, експертів ЗМІ та міжнародних партнерів України надавати підтримку Уряду та Верховній Раді України в розробці законодавства та політики, яка сприяє захисту дітей в онлайн вимірі.