Спільні комітетські слухання на тему: «Перспективи розвитку, проблематика формування та функціонування інституту присяжних в Україні»

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
12 лютого 2020, 15:00

 

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності та Комітет Верховної Ради України з питань правової політики проводять спільні комітетські слухання на тему: «Перспективи розвитку, проблематика формування та функціонування інституту присяжних в Україні».

Метою проведення заходу є обговорення актуальних питань реалізації конституційних засад безпосередньої участі народу при здійсненні правосуддя; проведення порівняльного аналізу правової природи, форм і процедур організації та діяльності судів за участю представників народу при здійсненні правосуддя у різних галузях судочинства; обговорення недоліків та проблем функціонування сучасного інституту суду присяжних і вироблення рекомендацій щодо їх усунення.

Передбачається презентація та експертне обговорення поданих Кабінетом Міністрів України проектів законів України «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення порядку формування списку присяжних» (реєстр. № 2709) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення участі присяжних у здійсненні правосуддя» (реєстр. № 2710), а також альтернативних до них законопроектів за реєстр. № 2709-1 та № 2710-1, поданих народним депутатом України Власенком  С.В.

До участі у слуханнях запрошені народні депутати України, керівництво Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, Конституційного Суду України, Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду України, Державної судової адміністрації України, Офісу Генерального прокурора, інших правоохоронних органів, міністерств та відомств, представники судової гілки влади, адвокатури, наукових установ, міжнародних організацій, національних громадських організацій та засобів масової інформації.

Форматом спільних комітетських слухань передбачено, що за результатами проведеного обговорення та висловлених учасниками слухань пропозицій будуть розроблені відповідні Рекомендації та надіслані відповідним органам державної влади та їх посадовим особам для обов’язкового розгляду та використання у своїй роботі, представникам експертного середовища та громадськості.

 

Організатори слухань запрошують взяти участь у спільних комітетських слуханнях та надати свої пропозиції до проекту Рекомендацій на адреси Комітету з питань правоохоронної діяльності та Комітету з питань правової політики або на електронну адресу karchemska@v.rada.gov.ua.

 

Місце проведення заходу: м. Київ, вул. Грушевського, 5, конференц-зал.

 

Прохід учасників слухань здійснюватиметься через 9 під’їзд (по вул.  Грушевського 18/2) виключно за наявності паспорту особи.

 

Контакти: (044) 255-30-67, (044) 255- 35-47;

 

Вхід працівників ЗМІ за картками акредитації через 9-й під’їзд