Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко наголосила на значній ролі культурної дипломатії у просуванні інтересів держави

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
24 травня 2019, 16:00

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко наголосила на актуальності історичних студій для конструювання політики сьогодення та унікальному значенні культурної дипломатії у просуванні державних інтересів.

Про це вона сказала у вітальному слові під час презентації книги Тіни Пересунько «Культурна дипломатія Симона Петлюри: «Щедрик» проти «русского мира». Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924)» на IX Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал».

«Українці – нація марафонців. Історія нашого державотворення сягає тисячоліть. Україна назавжди!», – зауважила Ганна Гопко і висловила вдячність авторці, видавництву, присутнім на заході науковцям за внесок у відкриття неоціненної спадщини.

«Декомунізація, відкриття архівів СБУ, культурне і духовне відродження нації – це ті здобутки Революції Гідності, які ми зобов’язані зберегти і примножити», – додала Голова Комітету у закордонних справах.

За ініціативи Ганни Гопко у лютому поточного року в Комітеті проведено круглий стіл щодо сучасного стану культурної дипломатії в Україні, який об’єднав керівників усіх провідних державних установ, дотичних до цієї сфери. Профільний у цій царині Український Інститут було відкрито за активного сприяння Комітету у закордонних справах. У стінах Парламенту на початку року пройшла виставка «Світовий тріумф «Щедрика» – 100 років культурної дипломатії України».

У презентованій книзі оприлюднюється унікальна хроніка тріумфального турне Української Республіканської Капели під орудою диригента Олександра Кошиця у країнах Західної Європи, Північної та Південної Америки у 1919–1924 роках. Гастролі Капели, як представницької державної інституції Української Народної Республіки, ініційовані Головою Директорії і Головним Отаманом військ УНР Симоном Петлюрою з метою протидії російській пропаганді та промоції української незалежності в Європі. Саме завдяки цим гастролям світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича.