У Верховній Раді відбувся брифінг, присвячений подальшим крокам на шляху дотримання Україною курсу на європейську інтеграцію та підготовки законопроекту «Про засади державної політики у сфері європейської інтеграції»

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
15 травня 2019, 20:00

 
У Верховній Раді України 15 травня відбувся брифінг, присвячений подальшим крокам на шляху дотримання Україною курсу на європейську інтеграцію та підготовки до розгляду Парламентом законопроекту «Про засади державної політики у сфері європейської інтеграції», № 10267 від 26.04.2019.

У брифінгу взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, Голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, Заступник Голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова, секретар Комітету з питань європейської інтеграції Олена Сотник, голови підкомітетів Комітету з питань європейської інтеграції Оксана Білозір і Оксана Юринець. Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.

Розпочинаючи брифінг, Перший заступник Голови Верховної Ради України І.Геращенко нагадала, що зараз Україна відзначає День Європи, який проходить в Україні вже в 17 раз. Вона наголосила на тих здобутках, яких було досягнуто протягом останніх років спільними зусиллями Парламенту України, Президента та уряду, зокрема підписання та ратифікація Угоди про асоціацію, запровадження безвізового режиму, втілення проєвропейських реформ в Україні. Вона зазначила також, що завдяки спільним зусиллям Комітету з питань європейської інтеграції і офісу Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе було прийнято низку законопроектів, спрямованих на виконання Угоди про асоціацію.

І. Геращенко наголосила на необхідності посилення ролі Комітету Верховної Ради України.

Заступник Голови Комітету з питань європейської інтеграції М. Іонова підкреслила, що Україна буде дотримуватись курсу на європейську інтеграцію і Парламент повинен підтримувати євроінтеграційний порядок денний, продовжувати співпрацю з іншими гілками влади. Євроінтеграційний курс має стати незворотнім і повинен об’єднати зусилля новообраного президента і парламенту. М. Іонова зазначила, що Україна має продовжувати реформи, які дозволять у майбутньому приєднатись до митного, енергетичного союзу і шенгенської зони.

Секретар Комітету з питань європейської інтеграції О. Сотник наголосила, що в України немає іншого шляху, ніж шлях до ЄС. Це шлях незворотніх змін і встановлення європейських правил. Україна має амбіції здійснити всі необхідні дії і наблизитися до стандартів ЄС. З цією метою у Верховній Раді зареєстровано законопроект про засади державної політики у сфері європейської інтеграції.

Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції О. Стефанишина зазначила, що згаданий проект закону є квінтесенцією всього того досвіду, який був напрацьований спільно урядом і Парламентом у сфері європейської інтеграції. 

Голова Представництва ЄС в Україні Х. Мінгареллі сказав: “Ми побачили, що мета стосовно набуття членства в ЄС та НАТО була зафіксована в Конституції України. Ми хотіли б заохотити керівництво України продовжувати шлях європейської інтеграції. Також ми відчули перші позитивні результати дії Угоди про асоціацію, в першу чергу, з економічної точки зору, що пов’язано з інтеграцією України до єдиного ринку ЄС. Сьогодні я підписав листа на ім’я Голови Верховної Ради України, який містить перелік ключових надзвичайно важливих для імплементації Угоди про асоціацію законопроектів. Ми будемо докладати ще більше зусиль для того, щоб допомагати українській стороні ефективно виконувати цю Угоду”.