Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко здійснила робочий візит до м.Брюссель

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
08 квітня 2019, 12:00

4-5 квітня Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко відвідала Брюссель з метою участі у конференції «На шляху до Торонто: громадянське суспільство України та інформаційна стійкість через п’ять років після Майдану», яка була підготовлена за участю Представництва Канади при ЄС, Єврокомісії, ЄСЗД та Представництва України при ЄС. Участь у конференції також взяли керівник Групи підтримки України П.Вагнер, заступник Генерального директора ГД ЄК Політика сусідства та переговорів про розширення К.Матернова, депутат Європарламенту Р.Хармс, представники українського громадянського суспільства, ЗМІ, співробітники ЄСЗД, місій держав-членів ЄС, представників місцевих НУО.

У ході конференції учасники підтвердили налаштованість Євросоюзу продовжувати підтримку масштабних внутрішніх реформ, які охопили практично усіх сфери економічного та суспільно-політичного життя України. Було наголошено на тому, що реформи в України демонструють незворотність, а суспільство підтримує обраний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Майбутня Конференція з питань реформ в Україні, яка запланована в м.Торонто (Канада) у липні поточного року має додатково закріпити масштабну підтримку України, оскільки успіх в реформах має стати найкращою відповіддю триваючій російській агресії. Підкреслювалася виключна роль громадянського суспільства, яке не лише виконує роль своєрідного спостерігача за ходом імплементації реформ, а й виступає порадником та помічником для Уряду України.

Під час візиту Голова Комітету у закордонних справ Г.Гопко провела зустріч з Комісаром ЄС з питань політики сусідства та розширення Й.Хан.











У ході зустрічі Комісар ЄС відзначив значний прогрес у трансформації країни, особливо втілення реформи децентралізації. Також на зустрічі сторони зафіксували незмінність стратегічного курсу України на членство в ЄС та НАТО, імплементацію Угоди про Асоціацію, мілітаризацію Криму та Азовського моря та важливість продовження санкцій проти агресора - Російської Федерації. Зокрема, Й.Хан підкреслив, що вибори в Україні демонструють високі стандарти демократії. Головне, щоб за будь-яких обставин було збережено курс на реформи та стратегічне партнерство з ЄС. Також Й.Хан повідомив про ситуацію навколо виборів до Європарламенту та зазначив, що Євросоюз після виборів має демонструвати свої амбіції щодо збереження статусу глобального економічного гравця.

У свою чергу, Голова Комітету поінформувала про поточну ситуацію в нашій державі.