У вівторок, 6 квітня, відбулася зустріч Голови Верховної Ради України В.Литвина з Секретарем Вищого Народного Комітету Великої Соціалістичної Лівійської Арабської Джамагирії Ш.М.Ганемом

06 квітня 2004, 13:33

У вівторок, 6 квітня, відбулася зустріч Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з Секретарем Вищого Народного Комітету Великої Соціалістичної Лівійської Арабської Джамагирії Шокрі Мохамедом Ганемом.

Під час зустрічі В.Литвин зазначив, що Верховна Рада України високо оцінює існуючий рівень взаємин між двома державами. Він переконаний, що в України і Лівії є значний потенціал для розширення та поглиблення співпробітництва. В.Литвин поінформував, що у Верховній Раді створено групу дружби, зазначивши, що “ми б хотіли доповнити наші відносини на рівні керівників держав і урядів парламентською співпрацею”.

В свою чергу, Ш.М.Ганем висловив переконання, що у наших держав є значний потенціал для розширення співпраці в політичній, культурній, економічній сферах, зокрема, в галузі енергетики та металургії. За його словами, у Лівії та України є багато можливостей для розвитку взаємних інвестицій.

Переговори з Прем’єр-міністром України В.Януковичем, що відбулися сьогодні, його лівійський колега оцінив як результативні.

Ш.М.Ганем також завірив, що Лівія готова сприяти Україні у розвиткові стосунків з країнами, розташованими на Африканському континенті.

Голова Верховної Ради також переконаний в тому, що Україна і Лівія можуть розширити спектр співпраці практично в усіх галузях. На думку В.Литвина, перспективним є співробітництво в енергетичних проектах.

Керівник українського парламенту висловився за нарощення договірно-правової бази двосторонніх відносин, завіривши при цьому, що Верховна Рада буде ратифікувати “без затримки” всі необхідні угоди.

В.Литвин також наголосив на необхідності активізувати співпрацю в сфері культури, що на його думку, дозволило б зблизити народи двох країн. На переконання Голови Верховної Ради України, обидві держави мають великі перспективи співпраці у галузі науки та охорони здоров’я. При цьому він висловився за розширення обміну студентами.

За словами В.Литвина, Українська держава зацікавлена також у співробітництві з Лівією на міжнародній арені.