Комітет у справах ветеранів та осіб з інвалідністю заслухав Міністра у справах ветеранів України Ірину Фріз щодо стану створення даного міністерства

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
06 грудня 2018, 14:07

Комітет на своєму засіданні 5 грудня заслухав інформацію Міністра у справах ветеранів України Ірини Фріз щодо стану реалізації рішення Кабінету Міністрів про створення Міністерства у справах ветеранів України.

Виступаючи на засіданні, І.Фріз висловила сподівання на подальшу співпрацю з Комітетом у справах ветеранів та осіб з інвалідністю і його підтримку. Вона запевнила, що Міністерство готове спільно з комітетом розробляти необхідні законодавчі ініціативи.

Міністр також поінформувала депутатів, що наразі почалась розробка Єдиного державного реєстру ветеранів, на основі якого планується створити платформу Е-ветеран. За її словами, з даного питання вже відбулися попередні консультації з представниками ІТ- асоціацій.

Комітет прийняв рішення взяти до відома інформацію Міністра у справах ветеранів України.

Депутати також розглянули проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу та наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб» (№ 9217).

Згідно з пояснювальною запискою, основною метою та завданням законопроекту є посилення поваги до осіб, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, борців за незалежність України у XX столітті та учасників Революції Гідності.

Законопроектом пропонується встановити: адміністративну відповідальність за незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення  військовослужбовців Збройних Сил України або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами, які не мають на те права, шляхом внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення; кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування пам’ятника, спорудженого в пам’ять осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, учасників Революції Гідності та  борців за незалежність України у XX столітті.

Члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти даний законопроект за основу і в цілому.