Комітет з питань науки і освіти рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін і доповнень до Сімейного кодексу України

26 грудня 2003, 13:51

Комітет з питань науки і освіти рекомендував парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін і доповнень до Сімейного кодексу України, внесений народним депутатом України В.Кафарським.

Запропоновані зміни і доповнення спрямовані на створення належних умов виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Законопроектом пропонується чітко закріплювати межі батьківських прав, зокрема, передбачити положення про ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми дошкільної, загальної середньої освіти як однієї з підстав позбавлення батьківських прав. Автор пропонує внести зміну, яка передбачає право дитини на достатній життєвий рівень, який залежить від батьків або осіб, які їх замінюють, відповідальність за ухилення батьків від сплати аліментів на утримування дітей тощо.

Члени Комітету також рекомендували Верховній Раді прийняти проекти постанов про проведення парламентських слухань "Онкологічні захворювання в Україні. Проблема та шляхи подолання" та "Травматизм як основна причина смертності та інвалідності працездатного населення України", поданих народним депутатом України М.Поліщуком.

Комітет зініціював та обговорив організаційні моменти проведення слухань в Комітеті з питань науки і освіти з питання "Законодавче забезпечення розвитку науки". Орієнтовно визначено дату проведення - березень 2004 року.

Комітет вважає за доцільне провести у травні 2004 року День Уряду "Про стан та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні".