09 лютого 2018, 18:11
Перший пленарний тиждень Парламенту, за словами Голови Верховної Ради України, був складним, але, разом з тим, і досить результативним. За цей тиждень ухвалено 21 рішення, і з них - 11 законів в цілому. Про це Голова Верховної Ради України А.Парубій сказав в інтерв’ю парламентському телеканалу «РАДА». «Це, насправді, дуже багато. Сесію ми розпочали з економічного блоку, і перше питання, яке стояло на порядку денному - про товариства з обмеженою відповідальністю - економічне, реформаторське питання, яке є разом з тим серед переліку наших зобов’язань співпраці з Європейським Союзом. Воно мало понад 500 поправок, кілька годин Парламент його розглядав, але зумів вийти на позитивне рішення, і це, напевно, один з найбільш фундаментальних законів, які приймали цього тижня», - сказав А.Парубій.
Голова Парламенту підкреслив, що ухвалення заяви і спільної позиції Верховної Ради України щодо прийнятого закону в Польщі також важливе рішення. «Не секрет - цього тижня була проблема з відвідуваністю у Верховній Раді України, тому що велика кількість народних депутатів поїхали на Молитовний сніданок у Вашингтон, і змобілізувати залу було дуже важко. Але, тим не менше, я задоволений результатами: 21 рішення, 11 законів в цілому - це вагомий результат, і я вважаю, що сесія почалась успішно», - сказав він.
А.Парубій нагадав, що Парламент цього тижня відхилив постанови, подані депутатами від Опозиційного блоку про скасування рішень стосовно Закону про деокупацію, які не дозволяли Голові Верховної Ради протягом кількох тижнів підписувати ці закони. «Це мені відкрило можливість підписати Закон про деокупацію», - зазначив він і повідомив, що вже підписав його, як і Закон про приватизацію, та направив Президентові.
Голова Верховної Ради повідомив, що Президент має 10 днів на підписання, водночас, це документи великої ваги, тому, швидше за все, обидва закони будуть підписані раніше: «Закон про деокупацію має ще й важливе символічне значення, окрім багатьох аспектів, які він несе в собі: і юридичних, і реформи безпекового сектору, а закон про приватизацію - спрямований не тільки на розблокування процесу приватизації, а й на боротьбу з корупцією».
Голова Парламенту зауважив, що «на жаль, в державних підприємствах, які на сьогодні є, залишається найбільше корупційних ризиків», тому він впевнений, що «Президент ці два закони, які прийняла Верховна Ради України, підпише невідкладно».