Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення порядку запобігання та протидії дискримінації в Україні

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
12 червня 2017, 10:01

Законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку запобігання та протидії дискримінації в Україні»№6353 пропонується виключити можливість застосування довічного позбавлення волі до жінок, які вперше вчинили злочин.

Відповідні зміни передбачається внести до Кримінального кодексу та законів и «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Під час розгляду законопроекту на засіданні Комітету 7 червня народні депутати

Зазначили: «встановлюючи заборону застосування такого виду кримінального покарання як довічне позбавлення волі до жінок, які вперше вчинили кримінальне правопорушення, держава тим самим допускає елементи гендерної нерівності у деяких, визначених законом випадках, зважаючи на природні анатомо-фізіологічні відмінності між чоловіком і жінкою, а також психофізіологічні властивості жінки та її уразливість у взаємодії з оточуючим світом».

Водночас, на думку членів Комітету, внесення змін до законів «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та «Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні» дозволить не вважати дискримінацією за ознакою статі чи наданні необгрунтованих переваг, застосування до жінок інших правил щодо встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань, порядку їх виконання та відбування.

Комітет, зважаючи на актуальність законопроекту, з метою сприяння захисту прав і законних інтересів засуджених жінок, членів їх сімей, гуманізації порядку притягнення жінки до кримінальної відповідальності, ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні прийняти законопроект реєстр. № 6353 за основу.