Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав українських воїнів із 25-літтям Збройних сил України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
06 грудня 2016, 05:00

 

Сьогодні ми відзначаємо 25-ліття Збройних Сил України. Чверть століття історії сучасних захисників України. 

6 грудня 1991 року у стінах Верховної Ради України було ухвалено доленосні для війська закони: «Про Збройні Сили України» та «Про оборону України», а 13 грудня – Концепцію оборони і будівництва Збройних Сил України.

Збройні Сили України є спадкоємцями подвигу перших українських військових формувань новітнього часу – Українських січових стрільців, звитяги армій УНР та ЗУНР, боротьби за державність воїнів Холодного Яру та тисяч інших військово-повстанських організацій Наддніпрянщини. Це спадкоємці героїв Карпатської Січі – Збройних сил незалежної Карпатської України, а також мужніх вояків Української Повстанської Армії.

Сучасне українське військо творилося зусиллями  відданих синів України, справжніх патріотів, які приводили вчорашні радянські підрозділи до складення Присяги на вірність народу України, часто ризикуючи не лише подальшою військовою кар’єрою, а навіть і життям.

        Ми вшановуємо подвиг сотень і тисяч знаних і незнаних військових-патріотів, які стояли біля витоків Збройних Сил України. Схиляю голову у пам'ять про всі покоління воїнів – борців за незалежність України, і особливо – героїв визвольної війни на Донбасі. 

         У цей день особлива вдячність усім українським військовим, які жертовно захищають Незалежність України та спокій всього вільного світу. 

Дорогі наші воїни! Щиро бажаю всім вам повернутися додому живими та здоровими. Зичу вам та вашим родинам здоров’я, благополуччя, а нам усім – перемоги над російським агресором та мирного неба над головою.   

Переможемо! Слава Україні!