«У відносинах між Україною і Литвою є невикористаний потенціал у багатьох сферах діяльності, який необхідно задіяти», - Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі з Міністром закордонних справ Лінасом Лінкявічюсом

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 листопада 2016, 17:55

Голова Верховної Ради подякував за підтримку України у контексті протидії військовій агресії Російської Федерації і зазначив, що «генеральний план Путіна – це не тільки дестабілізувати ситуацію в Україні».

За словами Голови Верховної Ради російський агресор має ширші плани і фактично зараз Збройні сили України, які протистоять агресору на Донбасі, є гарантом спокою для всього вільного світу. Андрій Парубій обговорив з Лінасом Лінкявічюсом питання регіональної співпраці, зокрема у рамках Балто - Чорноморського союзу.

Адже, за словами спікера Верховної Ради, - "цей простір має спільну історію, багато сучасних держав багато років співіснували в рамках спільних державних утворень. Цей простір має потужний транзитний, економічний, торгівельний і оборонний потенціал". Також Голова Верховної Ради висловив позицію, що існує пропозиція польської сторони розширити взаємодію в рамках союзу регіональної співпраці - "Міжмор'я" - тобто європейських держав, які лежать між Чорним, Балтійським і Адріатичним морями.

Міністр закордонних справ висловив свою підтримку у питанні надання безвізового режиму Україні та висловився за необхідність встановлення контролю над усім кордоном України.