Голова Парламенту наголосив на важливості прискорення надання безвізового режиму Україні та завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС під час зустрічі з Головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі та представниками Єврокомісії

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
10 листопада 2016, 18:00

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся у четвер з Головою Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі, Керівником групи підтримки України Європейської Комісії Петером Вагнером та експертом Європейської Комісії Грегором Вірантом.

Під час зустрічі Голова Парламенту наголосив на важливості прискорення надання безвізового режиму Україні та завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

А.Парубій подякував за ухвалене рішення Євросоюзом про продовження санкцій щодо Російської Федерації, оскільки «українська армія і санкції європейського цивілізованого світу – це єдиний стримуючий фактор агресії». Він також підкреслив, що «рішення щодо безвізового режиму має надзвичайно важливе значення, особливо напередодні річниці Майдану».

«Враховуючи технічні складнощі, пов’язані з просуванням рішення, не пов’язаного з Україною, сподіваємось на політичну волю і вирішення цього питання на найближчому тижні, під час засідання Європарламенту, - зазначив Голова Верховної Ради. - Так само важливо і рішення щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС».


Своєю чергою, Х. Мінгареллі зазначив, що європарламентарії  «цілком готові підтримати ці рішення і мобілізовані повною мірою». «Протягом найближчого тижня дамо відповідь на ці питання, - наголосив він і додав. – Впевнений, що Саміт 23-го листопада надасть відповідний поштовх».

Учасники зустрічі також обговорили питання щодо реформування парламенту та запропонували створити експертну групу для обміну думками та напрацювання пропозицій.