Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня захисника України (відео)

14 жовтня 2016, 08:00

 

Дорогі співвітчизники!

 

14 жовтня ми відзначаємо велике свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке в українців традиційно поєднується із днем вшанування українських воїнів-захисників. Адже Покрова була храмовим святом на Запорізькій Січі, козаки вважали Божу Матір своєю небесною покровителькою. Так само і воїни Української повстанської армії, продовжуючи українську військову традицію, вшановували День Покрови як день заснування УПА.

Символічно і закономірно, що після перемоги Революції Гідності, 14 жовтня на державному рівні відзначається як День захисника України. Це —відновлення історичної пам’яті та справедливості.

У цей день закликаю українців згадати всіх борців за Волю України, особливо тих, хто поліг за нашу Незалежність у новітній війні з московською ордою. Багатьох із цих воїнів – ветеранів Самооборони Майдану – я знав особисто. І сьогодні я схиляю голову у пам’ять про загиблих побратимів…

Але День захисника України — не привід для смутку і жалю, цей день для гордості за подвиги тисяч героїв, які своїм життям, своєю мужністю та бойовою звитягою захищають нас від смертоносного «русского мира».

Битва українців за вільне і гідне життя, за щастя прийдешніх поколінь, за свободу і безпеку всього вільного світу триває. І будьмо впевнені: з Божою допомогою, під Покровом Пресвятої Богородиці Україна переможе!

Коли ми йдемо вулицями мирних українських міст, пам’ятаймо: наш спокій бережуть сотні тисяч захисників України – тут і на передовій. Пам’ятаймо і допомагаймо, адже в нашій єдності — наша перемога!