Голова Парламенту України Андрій Парубій привітав делегацію Верховної Ради України у ПАРЄ з дипломатичною перемогою

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
13 жовтня 2016, 14:25

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на своїй сторінці у facebook (https://www.facebook.com/andriy.parubiy?fref=ts) розмістив слова вітання парламентській делегації у ПАРЄ з приводу дипломатичної перемоги у Страсбурзі. Наводимо повний текст.

«Декілька тижнів тому Росія розпочала масовану дипломатичну атаку. Головна дипломатична ціль Путіна - зняти санкції з РФ та тактична – повернення Росії у ПАРЄ, виглядали досить досяжними: ряд держав-членів ЄС похитнулися у своїй позиції. Скандальний приїзд очільника нижньої палати Держдуми Валентини Матвієнко до Страсбурга у вересні 2016 року мав бути символом завершення ізоляції, демонстрацією створення нового світового порядку. Тоді під час виступу на Саміті голів парламентів Європи у Страсбурзі я публічно засудив участь у цих зборах військового злочинця – Валентини Матвієнко, яка голосувала за введення російських військ в Україну та зазначив, що пом’якшення позиції ПАРЄ, щодо Росії буде історичною помилкою.

Вчора делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи вдалося виконати дуже непросте завдання: дві провідні фракції засудили повернення Росії у ПАРЄ, а позиція проросійських політиків сильно похитнулася.

Резолюція ПАРЄ в цілому стала новим вагомим кроком у міжнародному визнанні російської агресії. У Резолюції однозначно вказано, що відповідальність за гуманітарну ситуацію і в Криму, і на Донбасі лежить виключно на Кремлі.

Також документ однозначно стверджує: дії Росії загрожують існуванню кримськотатарської громади. Чітко і однозначно вказано на масові порушення прав людини, на позбавлення власності, на примушування до переходу в російське громадянство.

Резолюція ПАРЄ підтвердила нікчемний статус так званих маріонеткових "республік", створених, підтримуваних і контрольованих Росією, що "повністю залежать від її матеріально-технічної, фінансової та адміністративної підтримки", фальшивість їхніх "судів".

Взято до уваги висновки Спеціальної групи по кримінальному розслідуванню щодо збитого літака МН-17, зокрема – чітко встановлений факт, що збито його було російським «Буком» з території, контрольованої сепаратистами.

Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи категорично вимагає від Росії вивести свої окупаційні війська з території України.

Визнано очевидний факт: у таких обставинах проведення будь-яких виборів на окупованих територіях є неможливим. Тож ПАРЄ ставить під сумнів повноваження всієї Держдуми Росії через проведення незаконних виборів в окупованому Криму.

Це - крок, котрий показує важливість ПАРЄ як міжнародного політичного органу, де виробляється спільна позиція Європи і вільного світу. Це - важливий крок до того, що санкції щодо Росії буде продовжено і навіть посилено.

Вітаю делегацію Верховної Ради України з успішною роботою та важливою дипломатичною перемогою».