Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав у День миру «згадати усіх наших захисників, які ціною власного життя бережуть мир для України, і замислитися, що кожен з нас зробив для перемоги нашого війська і миру в рідному домі»

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 вересня 2016, 10:50

 

Голова Верховної Ради України А.Парубій, відкриваючи пленарне засідання у середу, нагадав, що традиційно 21 вересня у всьому світі відзначається День миру, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

«Ще 1982 року Генасамблея встановила, що День миру відзначатиметься як день глобального припинення вогню, як день відмови від насильства, та запропонувала усім державам і народам дотримуватися режиму припинення воєнних дій протягом цього дня», - сказав він і наголосив, що «сьогодні, замість припинення вогню, ми бачимо на окупованому Росією Донбасі – постійні обстріли. Там гинуть наші українські воїни та мирне населення. Незважаючи на мирні домовленості – російські загарбники обстрілюють українські позиції зі зброї заборонених калібрів і «Градів»».

А.Парубій закликав українців у День миру, який відзначається сьогодні, «згадати тих, хто зараз перебуває в окупації, згадати усіх наших  захисників. «Ми, українці, хочемо миру. Але миру в рабстві – ми не приймаємо. Наш мир – це гідність і воля», - наголосив Голова Парламенту.