Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав Святійшого Патріарха Філарета з 50-літтям архієрейського служіння на Київській кафедрі

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 травня 2016, 22:49

 

21 травня 2016 року Голова Верховної Ради Андрій Парубій зустрівся з Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси – України Філаретом та привітав його з 50 – літтям архієрейського служіння на Київській кафедрі.

Голова Парламенту підніс Святійшому Патріарху букет білих троянд та пам’ятний подарунок від Верховної Ради України.

«Це велика честь - від імені Верховної Ради привітати Вас з таким поважним ювілеєм», - зазначив Андрій Парубій. Вітаючи Патріарха, Голова Верховної Ради наголосив на визначній ролі Предстоятеля Київського Патріархату в історії України. Також А.Парубій відзначив державницьку роль і позицію Церкви та її Предстоятеля у Революції Гідності, активну волонтерську та капеланську діяльність на фронті.

Дякуючи за привітання, Святійший Владика зазначив: «Церква завжди була з народом, і не випадково, що під час Майдану Церква була там присутня, і коли потрібно було, ми скликали народ на допомогу».

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив Святійшому Патріарху Філарету, що 20 травня під час засідання Ради Національної безпеки та оборони було обговорено питання термінового впровадження та легалізації у Збройних силах інституту капеланства.

Святійший Патріарх Філарет також привітав Андрія Парубія з обранням на посаду Голови Парламенту та побажав йому наснаги та Божого благословення у служінні державі та народу.

Сторони обговорили соціально – політичну ситуацію у державі, ситуацію у зоні проведення Антитерористичної операції, а також актуальні питання законодавчого забезпечення церковно-державних відносин.

Святійший Патріарх Філарет підніс у подарунок Голові Верховної Ради пам’ятні видання про Київський Патріархат.

У зустрічі також взяли участь: прес-секретар Голови Верховної Ради України Андрій Ковальов та громадський діяч Георгій Довганчин.