«Україна і Польща перемагають, коли стоять пліч-о-пліч», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
16 травня 2016, 18:33

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся у понеділок із членами делегації Польсько-української групи дружби Сейму і Сенату Республіки Польща на чолі з її головою Міхалом Дворчиком.

Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці на парламентському рівні, поглиблення стратегічного партнерства між Україною і Польщею та наповнення практичним змістом усіх сфер двостороннього співробітництва.

А.Парубій подякував польським колегам за «велику підтримку у важкі часи української історії, коли Україна фактично веде боротьбу за незалежність країни проти путінської Росії». Він наголосив, що «напевно ніхто так, як Польща, не розуміє, що наші хлопці захищають не лише Україну, а й увесь європейський простір», і підкреслив, що між обома народами є «велика солідарність і підтримка у всіх напрямках».

Голова Парламенту зазначив, що історія України і Польщі – це історія спільних відносин, і закликав відкинути історичні дискусії, які роз’єднують наші народи, а шукати історичні події, які об’єднують українців та поляків.   «Коли ми стояли плечем до плеча, то здобували перемогу. У ті дні, коли протистояли, зовнішній ворог використовував це», - підкреслив він. На його думку, потрібно пам’ятати уроки історії, але «минуле не повинне стріляти у майбутнім, особливо в умовах протистояння навалі».

А.Парубій заявив, що у ході проведення реформ Україна користується досвідом Польщі, зокрема, у питаннях децентралізації. Він висловився за активізацію співпраці у рамках Балто-Чорноморського союзу із залученням Грузії. «Вважаю, у тому є величезний потенціал», - сказав Голова Парламенту і додав, що «всі етапи викликів можна пройти достойно, розуміючи, що ми перемагаємо, коли стоїмо плечем до плеча».

Він звернувся до польських колег із проханням відтермінувати дискусію з історичних питань. «Для нас по-людськи важливо, щоб дискусія, що стосується тих важливих тем, була перенесена», - сказав А.Парубій.

Своєю чергою, М.Дворчик зазначив, що «розуміючи важкі часи, які проходить Україна в економіці і в душах українців, зараз відбувається загартування української нації». Польський політик пригадав, коли українська і польська армії спільно під командуванням українського генерала Безручка дала відсіч більшовицьким окупантам під  Варшавою і саме це зберегло польську незалежність у ХХ столітті.

«Переконаний у спільній історії було багато добрих прикладів співпраці, то коли пройдемо важкий етап історії, зробимо добрий фундамент для розвитку взаємин», - наголосив польський політик і передав листа Голові Верховної Ради від Сейму Польщі. Цей лист містить пропозиції щодо подальшої співпраці українських і польських парламентаріїв, зокрема обміну парламентськими делегаціями. «Переконаний, що це буде важливий крок на шляху зміцнення українсько-польських взаємин», - сказав він.

З української сторони були присутні: народні депутати Борис Тарасюк і Ганна Гопко, український науковець-історик, Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.