Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій"

Інформаційне управління
04 лютого 2016, 17:09

 

Законодавчим актом внесено зміни до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про військово-цивільні адміністрації" в частині: виконання повноважень органів місцевого самоврядування відповідними військово-цивільними адміністраціями на період проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей; дострокового припинення повноважень відповідних рад, сільських, селищних, міських голів; уточнення положень щодо статусу і призначення військово-цивільних адміністрацій, їх організації та повноважень, порядку призначення керівника військово-цивільної адміністрації.

Законом передбачено, що "військово-цивільні адміністрації є юридичними особами публічного права і наділяються цим та іншими законами повноважень, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів набувають прав та обов'язків з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Законом також встановлено, що "районні та обласні державні адміністрації, які набули статусу військово-цивільних адміністрацій, не потребують  внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань. В офіційній назві цих органів може застосовуватися поряд з назвою у відповідності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань додаткова назва «військово-цивільна адміністрація», що вказує на їх тимчасовий статус із додатковими повноваженнями "

Законодавчим актом також встановлено, що " повноваження військово -цивільних адміністрацій населених пунктів починаються з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань  і припиняються у день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради.

У день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради акт Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації втрачає юридичну силу, в частин, що стосується відповідної адміністративно – територіальної одиниці.".

Законом передбачено, що Президент України невідкладно приймає рішення про ліквідацію військово-цивільних адміністрацій.

Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення, але не довше ніж три роки від дня набрання чинності цим Законом.

Законопроект зареєстровано за №3177-д.