Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій рекомендує парламенту підтримати зміни до Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (щодо підприємств вугільної галузі)

19 грудня 2003, 13:18

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій рекомендує парламенту підтримати запропоновані народним депутатом В.Турмановим зміни до Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (щодо підприємств вугільної галузі).

Проект спрямований на усунення неузгодженостей положень чинного закону, які стосуються порядку банкрутства підприємств вугільної галузі.

За словами автора, внесення запропонованих проектом змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є важливим з огляду на стратегічну важливість таких підприємств для економіки енергетики та енергетичної безпеки України.

Проектом доповнюється перелік гірничих підприємств, незалежно від того, отримують вони державну підтримку, чи ні. Пропонується не поширювати до них норму щодо порушення та припинення провадження у справах про банкрутство гірничих підприємств (гірничодобувні підприємства, шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтовуглебудівні підприємства) на всі гірничі підприємства, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, а також продаж акцій яких розпочався.

Члени Комітету зауважили, що при доопрацюванні законопроекту до другого читання, необхідно уточнити процесуальний порядок розгляду справ щодо банкрутства гірничих підприємств.