Законом створено правові умови для використання автобусів, електробусів, трамвайних вагонів, тролейбусів, вагонів метрополітену, що були отримані як гуманітарна допомога, у господарській діяльності комунальних підприємств-перевізників.

Відповідно до Закону:

·     протягом дії воєнного стану та 12 місяців після його припинення або скасування, набувачами гуманітарної допомоги в частині забезпечення населення перевезеннями визнаються комунальні підприємства – автомобільні перевізники та перевізники міського електричного транспорту;

·     транспортні засоби, що передані як гуманітарна допомога, можуть використовуватись цими підприємствами для перевезення пасажирів та багажу;

·     така допомога не може бути відчужена або передана іншим фізичним чи юридичним особам за будь-якими правочинами, окрім безоплатного передання іншому набувачу гуманітарної допомоги;

·     використання гуманітарної допомоги комунальними перевізниками у перевезеннях не вважається прибутковою діяльністю.

Закон дозволяє ефективніше забезпечувати транспортні потреби населення в умовах воєнного стану та після його завершення, зберігаючи цільове використання гуманітарних ресурсів.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

11 червня 2026 13:22
11 червня 2026 11:27
11 червня 2026 11:09
10 червня 2026 12:26
10 червня 2026 11:56
09 червня 2026 14:30
09 червня 2026 14:22
09 червня 2026 13:54
28 травня 2026 14:09
28 травня 2026 12:10