Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко підписав спільну заяву Друзів Грузії - парламентарів європейських країн щодо розслідування порушень на виборах в Грузії.

В Заяві відзначається, що парламентські вибори в Грузії 26 жовтня супроводжувалися безпрецедентною кількістю інцидентів та системних порушень, про які повідомляли міжнародні спостерігачі. Водночас чесність виборів та дотримання верховенства права є невід’ємною частиною та основою європейських цінностей, яких має дотримуватися Грузія як країна-кандидат на вступ до ЄС.

З огляду на це підписанти заяви вимагають, щоб грузинська влада забезпечила прозоре розслідування всіх звинувачень у маніпуляціях на виборах, особливо у випадках залякування і підкупу виборців. Крім того, вони наполягають на незалежному міжнародному розслідуванні та публічній прозорості протоколів голосування - щоб кожен виборець міг перевірити фактичну правильність інформації про своє голосування, його час та місце.

Підписанти Заяви наполягають також на скасуванні законодавства, яке підриває основні права і свободи громадян Грузії та організацій, що суперечить цінностям і принципам, на яких засновано ЄС.

«Ми закликаємо Європейський Союз та трансатлантичних союзників запровадити санкції проти посадових осіб і політичних лідерів Грузії, включаючи Бідзіну Іванішвілі, відповідальних за порушення виборчого процесу, включаючи використання державних установ та адміністративних ресурсів протягом виборчого процесу. Ми закликаємо заморозити всі фонди ЄС, які залучені до допомоги та співпраці з державними та публічними установами Грузії, за винятком тих, що спрямовані на підтримку громадянського суспільства та створення структур верховенства права. Водночас ми закликаємо міжнародних партнерів збільшити фінансову допомогу громадянському суспільству Грузії та незалежним ЗМІ на основі поваги до демократії та верховенства права», - сказано в заяві.

Крім того, підписанти закликали Європейську комісію та Раду переглянути режим візової лібералізації з Грузією без виключення можливості його повного призупинення, якщо вищезазначені вимоги не будуть виконані.

«Ми продовжуватимемо підтримувати грузинський народ і його європейський вибір. Ми також і надалі будемо беззастережно підтримувати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів», - підкреслюється в Заяві.

Документ підписали керівники Комітетів законодавчої гілки влади Австрії, Бельгії, Чеської Республіки, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Молдови, Польщі, Іспанії, Швеції, а також члени Європейського парламенту.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

06 грудня 2024 13:03
06 грудня 2024 12:57
06 грудня 2024 12:51
06 грудня 2024 11:49
06 грудня 2024 11:44
06 грудня 2024 11:41
05 грудня 2024 16:23
05 грудня 2024 16:15
05 грудня 2024 15:54
05 грудня 2024 15:25