17 вересня 2024 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи» за реєстр. №11225.
Законопроект має на меті провести зміни до окремих процедур проходження медико-соціальної експертизи, зокрема, змінами до Законів України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» пропонується виключити обов’язок особи проходити медичний огляд в МСЕК та передбачається право особи визначати форму своєї участі в засіданні медико-соціальної експертної комісії (особисто чи дистанційно).
У Законі України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» пропонується встановити обов’язок медико-соціальної експертної комісії взаємодіяти з мультидисциплінарною реабілітаційною командою, своєчасно приймати рішення щодо підтвердження стійкого обмеження життєдіяльності та встановлення статусу "особа з інвалідністю" або "дитина з інвалідністю". Також, змінами до цього закону передбачено внесення до централізованого банку даних з проблем інвалідності та до електронної системи охорони здоров’я інформації про повнолітніх осіб, які пройшли медико-соціальну експертизу, а саме: відомості акта огляду та протоколу засідання комісії, рішення комісії, а також індивідуальну програму реабілітації. Внесення відповідних даних є важливими складовими цифровізації маршруту пацієнта.
Народні депутати України з різних фракцій і груп під час розгляду законопроекту в сесійній залі парламенту виступили в підтримку законопроекту та відмітили важливість запропонованих змін.
Нагадаємо, що 10 липня 2024 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув на своєму засіданні вказаний законопроект та рекомендував парламенту за наслідками розгляду в першому читанні прийняти його за основу.