8 листопада 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури надання особам статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України» (законопроект за реєстр. №9141). Текст закону доопрацьовувався у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів під час засідань численної кількості робочих груп.

Закон забезпечує оперативне подання на розгляд комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій документів Захисників та Захисниць України, які зі зброєю в руках захищали та захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України від російської військової агресії, - для подальшого оперативного прийняття рішення щодо надання статусу учасника бойових дій.

Згідно з цим Законом громадяни, які мають право на статус учасника бойових дій (зокрема, військовослужбовці Збройних Сил України) або їх представники, мають право подати заяву в паперовій або електронній формі до комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій про бажання отримати відповідний статус.

До цієї заяви можна додати відомості, необхідні для надання статусу учасника бойових дій, додати копії відповідних документів (за наявності), засвідчивши їх своїм підписом.

У разі відсутності таких документів, вони, за заявою військовослужбовця, будуть витребовуватися в уповноваженого органу/особи у рамках міжвідомчої взаємодії суб’єктів владних повноважень протягом 5 календарних днів з дати надходження заяви.

Запитувані документи мають бути надані не пізніше ніж через 15 календарних днів з дати надходження запиту (або ж має бути повідомлена обґрунтована причина їх відсутності).

Не пізніше ніж через 10 календарних днів після отримання відповідей на запити комісія з питань розгляду матеріалів про надання статусу учасника бойових дій приймає рішення про надання Захиснику чи Захисниці статусу учасника бойових дій.

Аналогічну процедуру Закон передбачає також при отриманні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Прийнятий Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

В свою чергу Верховна Рада України та Уряд продовжать роботу над запровадженням автоматичного надання особам статусів, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідні законодавчі ініціативи невдовзі будуть подані на розгляд Верховної Ради України.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

07 червня 2024 11:27
07 червня 2024 11:23
07 червня 2024 11:19
07 червня 2024 11:14
07 червня 2024 11:07
07 червня 2024 11:02
07 червня 2024 10:57
07 червня 2024 10:53
06 червня 2024 18:19
06 червня 2024 16:43