Цим Законом відновлюється електронне декларування під час воєнного стану та дія антикорупційних механізмів, а саме:

- на період до припинення або скасування воєнного стану Національне агентство з питань запобігання корупції має забезпечити відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Водночас у відкритому доступі не відображатимуться декларації військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, розвідувальних органів України, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій, полонених, суб’єктів декларування, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, у тому числі якщо відповідні декларації були подані до початку проходження військової служби, призначення на посади.

- обов’язок суб’єктів декларування, які у 2022 - 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подати відповідні декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

- ключові безпекові гарантії для осіб, які виконують завдання в інтересах національної безпеки і оборони України, беруть безпосередню участь у веденні воєнних (бойових) дій та членів їх сімей.

- безоплатний доступ до відомостей суб’єктів декларування та членів їхніх сімей, які містяться в інформаційно-телекомунікаційних і довідкових системах, реєстрах, банках даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, у тому числі інформації з обмеженим доступом, та автоматизоване перенесення таких відомостей до форми декларації.

- полонені, громадяни на тимчасово окупованих територіях не повинні подавати декларації до скасування воєнного стану або деокупації територій. Декларації подаються не пізніше 90 днів з дня деокупації території, повернення на підконтрольну Україні територію.

- суб'єкти декларування, які внаслідок поранень, контузій, захворювань, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби перебувають на стаціонарному лікуванні (у тому числі закордоном) або у відпустці для лікування та/або реабілітації - подають декларації не пізніше 90 днів з дня завершення лікування чи відпустки.

- уточняється перелік посадових осіб юридичної особи публічного права, які підпадають під антикорупційне законодавство.

- не можуть бути предметом повторної перевірки відомості зазначені за попередній  період суб’єктом декларування, які вже були предметом перевірки та за її результатами порушень не виявлено.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

19 квітня 2024 17:58
18 квітня 2024 19:00
17 квітня 2024 20:15
16 квітня 2024 19:30
15 квітня 2024 17:55
12 квітня 2024 18:50
11 квітня 2024 13:15
11 квітня 2024 13:07
11 квітня 2024 12:57
11 квітня 2024 09:45