14-15 вересня в рамках головування Північної Македонії в ОБСЄ у Празі проходив Форум економічного та екологічного виміру ОБСЄ, в якому взяв участь заступник Керівника Постійної делегації, заступник Голови Загального комітету ПА ОБСЄ з економічних питань, науки, технологій та навколишнього середовища Артур Герасимов.

Насиченою програмою дводенного економічного та екологічного форуму у Празі було передбачено обговорення таких важливих питань інтенсифікація співробітництва у питанні подолання наслідків кліматичних змін, ролі нових технологій, належного управління та боротьби з корупцією для економічного зростання держав регіону ОБСЄ, розвитку інфраструктури та транспортних коридорів для забезпечення продовольчої безпеки, а також взаємодія та антикризовий менеджмент у подоланні наслідків природних катаклізмів.

Під час участі у дебатах Артур Герасимов наголошував на неприйнятності нейтральної позиції держав у питанні збройної агресії рф проти України та важливості продовження допомоги нашій державі, посилення санкційної політики проти держави агресора та недопущення критичного імпорту до рф, важливості об’єднання зусиль світової спільноти для перемоги України як гарантії стабільного миру в Європі.

Артур Герасимов також поінформував учасників Форуму, що повномасштабне збройне вторгнення рф в Україну спричинило інфляцію у країнах регіону, становить загрозу світовій продовольчій безпеці та екології регіону. Він, зокрема зазначив, що в результаті бойових дій сталося 33 мільйони тон додаткових шкідливих викидів в повітря та третина українських лісів постраждали від бойових дій, а також що обстріл аміакопроводу у Харківській області, підрив Каховської ГЕС та безвідповідальне поводження окупантами на Запорізький АЕС становить екологічну небезпеку для всього регіону ОБСЄ. 

Серед іншого, Артур Герасимов висловив вдячність іноземним партнерами, особливо США, за підтримку України у протистоянні збройній агресії рф.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

22 вересня 2023 14:08
22 вересня 2023 13:43
22 вересня 2023 13:37
22 вересня 2023 13:32
22 вересня 2023 13:25
Верховна Рада України утворила Тимчасову слідчу комісію для здійснення парламентського контролю для проведення розслідувань з питань дотримання законодавства України Міністерством оборони Україні, Збройними силами України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, що становлять суспільний інтерес
21 вересня 2023 21:01
21 вересня 2023 14:28
21 вересня 2023 14:23
21 вересня 2023 14:17
20 вересня 2023 16:25