Основним питанням, яке зараз обговорюється на зустрічах рівня Україна-НАТО, залишається підготовка України до зимового періоду в плані посилення ППО. росія продовжує використовувати ракети і дрони-камікадзе, тому необхідно прикривати не лише міста, а й усю енергетичну інфраструктуру. Саме для цього віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Як зауважив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв, ще одним важливим питанням є постачання нашій державі електроенергії та палива, щоб закрити наші потреби в разі необхідності.

«Також дуже важливо, що зараз ми говоримо про конкретні цілі стосовно нашого наближення до стандартів і принципів НАТО. Це має бути не робота заради виконання, а цілеспрямовані зусилля. Ми хочемо узгодити конкретні кроки й рухатися в цьому напрямку, щоб наші партнери не сказали нам на наступному саміті у Вашингтоні, що нам ще треба реформуватися. Ми прагнемо прописати з НАТО щось, що нагадувало б «Копенгагенські критерії» для нашого вступу до ЄС», - зазначив парламентарій.

За його словами, Україна на своєму євроінтеграційному шляху в багатьох питаннях «підтягується» до стандартів Альянсу.

«У блоці безпеки ми для себе визначили, що треба провести реформу СБУ, державної таємниці, нагляду й цивільного контролю з боку парламенту над сферою безпеки та оборони - і в цьому ми й так рухаємося. Але все ж із НАТО необхідно критерії закріпити на папері. Зокрема, такі кроки можуть бути сформульовані в рамках річної національної програми», - наголосив народний депутат.

Він також додав, що зараз в Альянсі ведеться розробка стратегії реагування на різноманітні гібридні загрози, до яких може вдатися росія.

«Я не знаю, якою буде реакція, наприклад, якщо «Вагнер» завтра перетне кордон із Польщею з боку Білорусі. Оскільки це не регулярна російська армія, то, думаю, давати симетричну відповідь, застосовуючи свої війська, країни НАТО не будуть. Проте вони зараз напрацьовують ті можливі реакції, що на сьогодні будуть адекватні. Як на мене, то найадекватнішою з них є посилення України та надання нам більшої кількості озброєння, щоб ми розв’язували за них ті питання, з якими вони не справляються», - вважає політик.

Він нагадав, що саме завдяки ЗСУ в Чорному морі вже нікому не загрожує крейсер «Москва», а днями на одну одиницю скоротилася кількість російських підводних човнів.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

16 липня 2024 08:30
15 липня 2024 11:36
12 липня 2024 16:07
12 липня 2024 15:22
11 липня 2024 19:26
11 липня 2024 11:56
11 липня 2024 11:20
09 липня 2024 12:36
09 липня 2024 09:51
05 липня 2024 09:45