Укриття в трьох школах та дитячому садочку в Києві були відремонтовані та оснащені всім необхідним в рамках проєкту Freedom Space. Заснував благодійний проєкт народний депутат Андрій Богданець. До нього доєдналися ще понад 10 народних обранців.

«Ворог вкрав щасливе дитинство у маленьких українців. Ми виправляємо це, створюємо комфортні умови, в яких школярі зможуть продовжувати навчання навіть під час повітряних тривог. Ми провели електрику, каналізацію, забезпечили вентиляцію. В укриттях є лавочки, стільці, пуфи для сидіння та навіть кінопроєктори», - пояснив Андрій Богданець.

«До нового навчального року в школа облаштували не просто підвали. Це одні з найкращих бомбосховищ для школярів в Києві. Особисто перевірив аптечку першої медичної допомоги. В ній було все необхідне та навіть турнікет», - сказав народний депутат, Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Загалом в Україні укриття є в 75% шкіл і 55% дитсадків, повідомила народна депутатка, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

«Щоб облаштувати укриття в тих закладах освіти, де їх досі немає, в державному бюджеті передбачено 1,5 млрд грн субвенції. Але обсяги робіт величезні, тому підтримка міжнародних донорів дуже цінна для української освіти», - зауважила вона.

«Я дуже пишаюся нашою ініціативою, але, на жаль, вона не вирішує проблему на глобальному рівні. Тому з одного боку я розумію, що нам потрібно масштабувати проєкт. З іншого - я закликаю депутатів, чиновників, соціально відповідальний бізнес: давайте вирішувати цю проблему разом. Долучайтеся до нашого проєкту, або шукайте інші можливості, але будуйте, ремонтуйте укриття. Це ж життя наших дітей!», - підкреслив Андрій Богданець.

На сховища для дітей не витрачено жодної копійки державних коштів: проєкт реалізує благодійний фонд «Допоможемо разом», а фінансує міжнародний донор - Freedom Holding Inc.

Всього в рамках Freedom Space облаштовуються комфортні укриття в трьох десятках шкіл та дитячих садочків. Проєкт охоплює різні міста України від Тернополя та Хмельницького до Харкова та Запоріжжя.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

22 вересня 2023 14:08
22 вересня 2023 13:43
22 вересня 2023 13:37
22 вересня 2023 13:32
22 вересня 2023 13:25
Верховна Рада України утворила Тимчасову слідчу комісію для здійснення парламентського контролю для проведення розслідувань з питань дотримання законодавства України Міністерством оборони Україні, Збройними силами України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, що становлять суспільний інтерес
21 вересня 2023 21:01
21 вересня 2023 14:28
21 вересня 2023 14:23
21 вересня 2023 14:17
20 вересня 2023 16:25