Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України».

У зв’язку з початком нового етапу збройної агресії російської федерації проти України 24 лютого 2022 року, громадяни України, що мешкають на тимчасово окупованій території, потерпають від неможливості реалізації їхнього права на освіту. Також обмеження у визнанні результатів навчання, здобутих на тимчасово окупованих територіях, створює перешкоду для забезпечення подальшого працевлаштування та забезпечення базових потреб людей.

Метою законопроекту (реєстр. № 9591) є забезпечення безперешкодної реалізації права громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, на продовження освіти. Це реалізується шляхом відновлення механізму проходження атестації для визнання результатів такого навчання. Для цього запроваджується механізм, що визначає процедуру проходження атестації та продовження навчання в українських закладах освіти.

Прийнятим  у першому читанні документом пропонується відновлення можливості проходження атестації для визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території незалежно від дати початку здобуття освіти. Уніфікують термінологію стосовно тимчасово окупованої російською федерацією території України. Крім того, передбачається внесення змін до спеціалізованих нормативно-правових актів, які визначають механізм реалізації права на освіту для жителів тимчасово окупованої території України.

Відповідно, громадяни, які потребують цього, можуть пройти атестацію для визнання результатів навчання та кредитів ЄКТС (періодів навчання) в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Особам, які проходять атестацію для здобуття вищої освіти, можуть бути зараховані результати навчання та кредити ЄКТС в обсязі не більше 75 відсотків загального обсягу освітньої програми.

Проте атестація не проводиться зі спеціальностей (професій), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України. І не проводиться для визнання результатів навчання та кредитів ЄКТС на магістерському (крім освітніх програм підготовки магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування на основі повної загальної середньої освіти або фахової передвищої освіти) й освітньо-науковому/освітньо-творчому рівні вищої освіти.

Таким чином планується досягти реалізації права на навчання особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях, достатньою мірою для забезпечення подальшої їх професійної реалізації та залучення до відбудови.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

02 грудня 2023 15:16
30 листопада 2023 13:45
30 листопада 2023 09:15
30 листопада 2023 09:06
29 листопада 2023 13:28
29 листопада 2023 11:27
29 листопада 2023 10:04
29 листопада 2023 09:49
28 листопада 2023 20:02
28 листопада 2023 14:09