Верховна Рада України 13липня 2023р. прийняла в цілому проект Закону «Про ратифікацію Конвенції про безпеку в застосуванні хімічних речовин на виробництві № 170» передбачено надання Верховною Радою України згоди на обов’язковість для України Конвенції про безпеку в застосуванні хімічних речовин на виробництві №170, (реєстр. №0208).

Проект акта передбачає ратифікацію Конвенції, а також спрямований на: гармонізацію законодавства України із міжнародним законодавством у сфері безпечного поводження з хімічними речовинами, які використовуються в усіх галузях економічної діяльності; упорядкування системи класифікації хімічних речовин та врегулювання правил поводження з ними; визначення сфер відповідальності роботодавців; встановлення обов’язків і прав працівників; визначення відповідальності держав, які здійснюють експорт хімічних речовин.

Прийняття Закону сприятиме покращенню контролю за використанням хімічних речовин на виробництвах та наблизить до стандартів передбачених у Директиві ЄС 98/24, зокрема встановлення граничних величин виробничої експозиції і біологічно граничних величин для хімічних речовин; запровадження механізму оцінки ризиків, пов'язаних із впливом небезпечних хімічних речовин; запровадження обмежень щодо виробництва і використання в роботі деяких небезпечних хімічних речовин.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

11 червня 2026 13:22
11 червня 2026 11:27
11 червня 2026 11:09
10 червня 2026 12:26
10 червня 2026 11:56
09 червня 2026 14:30
09 червня 2026 14:22
09 червня 2026 13:54
28 травня 2026 14:09
28 травня 2026 12:10