Сьогодні створюється новий орган взаємодії між НАТО й Україною. Це дуже позитивний крок, який дає можливість безпосередньо обговорювати питання й навіть впливати на деякі рішення НАТО. Це свідчення того, що Україна зараз є де-факто членом НАТО, а незабаром стане де-юре членом Альянсу. Важливим етапом у цьому просуванні має стати саміт у Вільнюсі.

Про це заявив Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

«Ми маємо великі сподівання на саміт НАТО у Вільнюсі. Саме його треба розглядати в контексті наближення України до повноправного членства в Альянсі. І сьогодні йдеться про те, що на Вільнюському саміті буде представлене формулювання того, як Україна буде наближатися та ставати членом НАТО. Я бачу, що принципове рішення країни-члени НАТО стосовно того, що місце України тільки в НАТО, уже ухвалили на психологічному та політичному рівнях», - зазначив політик.

За його словами, далі треба визначитися, коли станеться ця подія і яким буде формулювання в документах Вільнюського саміту стосовно запрошення України до Альянсу.

«Зараз тривають дискусії. Ведеться дуже активна робота, зокрема в міжпарламентському напрямку. Ми намагаємося зробити все, щоб відбувся певний поступ, прогрес. Те формулювання, яке ми знаємо вже майже 15 років з Бухарестського саміту про «відкриті двері НАТО для України», нас не влаштовує. Ми потребуємо більш серйозних формулювань і принципового рішення про те, що Україна незабаром стане повноправним і повноцінним членом НАТО», - наголосив парламентарій.

Він нагадав, що сьогодні, попри те, що Україна фактично ще не є членом НАТО, наша делегація вже бере участь у засіданнях і може впливати на рішення та резолюції, що ухвалюються Парламентською асамблеєю Альянсу. Крім того, є Рада Україна-НАТО у міжпарламентському форматі.

«Тобто є різні механізми, і кожен із таких механізмів утворює своєрідний міст взаємодії й навіть впливу України на рішення, що ухвалюються Північноатлантичним альянсом», - резюмував народний депутат.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Ми разом - проти російської агресії”

22 вересня 2023 14:08
22 вересня 2023 13:43
22 вересня 2023 13:37
22 вересня 2023 13:32
22 вересня 2023 13:25
Верховна Рада України утворила Тимчасову слідчу комісію для здійснення парламентського контролю для проведення розслідувань з питань дотримання законодавства України Міністерством оборони Україні, Збройними силами України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, що становлять суспільний інтерес
21 вересня 2023 21:01
21 вересня 2023 14:28
21 вересня 2023 14:23
21 вересня 2023 14:17
20 вересня 2023 16:25